Wyciskarka soku Oscar DA-1200 czerwona

OSCAR DA-1200

Po 5 latach od premiery DA-1000 prezentujemy najnowszy model ze stajni Oscar'a, którego już nie możemy nazwać dzieckiem.

Oscar nadal ciągu produkując wyciskarki dla innych firm jak Omega czy Sana czekał do końca, aby wypuścić produkt dopracowany w każdym szczególe lepszym od konkurencji, co właśnie stało się w przypadku modelu DA-1200. Prezentujemy najbardziej przemyślany projekt w pięknej formie, która będzie cieszyć nie tylko funkcjonalnością, jakością soku, ale też pięknym design'em. 

Charakterystyka DA-1200

Wydaje się , że to niemożliwe ale Oscar DA-1200 jest doskonalszy od, już doskonałego poprzednika. Producent wypuszczając DA-1200 nie popełnił błędu konkurencyjnych producentów, których produkty z wyższą liczbą w nazwie modelu były tendencyjne i niczym ważnym się nie różniły.

Nowoczesna obudowa

Pierwszą różnicą jest obudowa DA-1200. Została stworzona z 3 części, a nie jednego odlewu jak w przypadku DA-1000, dodatkowo posiada przepiękne kształty a to wszystko czego trzeba estetom. Najistotniejszą cechą obudowy jest to, iż kolorowa jej część została zmatowiona. Brak polerowanej powierzchni sprawia, że praktycznie nie widać żadnych odcisków palców czy smug po ścierce.

Powiększone pojemniki

Do każdego zestawu dodawane są pojemniki na sok oraz zmiażdżoną, wyciśniętą pulpę, które w Oscarze DA-1200 zostały powiększone oraz został zmieniony ich kształt. Dzięki czemu podczas produkcji soku, nie trzeba często przelewać soku do większego pojemnika lub w krótkim czasie opróżniać pozostałości, które w DA-1000 zapełniały pojemnik dość szybko ze względu na dużą wydajność wyciskarki. 

Wygodny uchwyt transportowy

Pod spodem urządzenia znajduje się dyskretne wgłębienie, które ułatwia przenoszenie urządzenia, a jednocześnie nie psujące harmonii linii obudowy.

Zastosowanie materiału TRITAN

Przeźroczysta obudowa modułu miażdżącego wykonana jest w 100% z TRITAN’u. Na dzień dzisiejszy jest to najbezpieczniejszy materiał sztuczny stosowany w urządzeniach mających kontakt z żywnością, który jest w 100% wolny od Bisfenolu A (BPA). Materiał obudowy modułu był również wykonany z bezpiecznego poliwęglanu, ale producent nie pozostawia żadnych złudzeń stosując w DA-1200 materiał TRITAN. Przeźroczystość, jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, dzięki pełnej kontroli tego co się dzieje wewnątrz modułu. Zawsze będziemy widzieć czy nasza wyciskarka się zapycha, a dzieci będą miały jeszcze większą frajdę wpatrując się w to co jest w danej chwili wyciskane.

Powiększony otwór wlotowy (45 mm x 40 mm) w stosunku do modelu DA-1000

Jedną z ważniejszych modyfikacji, którą wprowadził producent jest dużo większy otwór wlotowy. W DA-1200 nie ma potrzeby krojenia na drobne części surowca miękkiego. Owoce takie jak jabłka, śliwki, brzoskwinie wystarczy w zasadzie przekroić na pół, aczkolwiek najważniejszą cechą tak dużego otworu jest przepustowość podczas wkładania surowca liściastego. W wyciskarkach z małymi wlotami, bardzo często dochodzi do „zawieszania się” produktów liściastych w komorze wlotu, co niestety wymaga użycia popychacza lub składania liści na wąskie kawałki.

Duża tacka z wysokimi rantami

Kolejnym przejawem kreatywności jest fakt, ze teraz można na tackę nałożyć jeszcze więcej surowca mając pewność, że nic z niej nie spadnie. Dodatkowo, dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zawiesić popychacz na samej tacce i mieć go zawsze pod ręką w razie potrzeby.

Ślimak i sitko

Nowy, przeprojektowany kształt ślimaka oraz sitka sprawiają, że nowy Oscar DA-1200 jest jeszcze wydajniejszy od poprzednika, który wydawał się być najwydajniejszą wyciskarką w segmencie wyciskarek jednoślimakowych, tym samym będąc w niektórych wypadkach dwukrotnie tańszy od pionowych wyciskarek. Materiał z jakiego zostały zrobione te części to ULTEM, który był zastosowany już w DA-1000. Nowy kształt części ma również za zadanie pomagać udrażniać moduł miażdżący zapobiegać nadmiernemu powstawaniu zatorów, a oprócz tego DA-1200 wg pomiarów producenta jest do 4% wydajniejszy od DA-1000.

Przeprojektowana kontrola mocy zgniatania

Oscar jako jedyna na świecie wyciskarka jednoślimakowa posiada regulację mocy zgniatania. Jest to unikalna możliwość znacząco poprawiająca wyniki wyciskania, którą producent opatentował tylko i wyłącznie dla swoich produktów. Produkując urządzenia dla np. Omegi, czy też Sany, nie pozwala na używanie tego typu rozwiązania, ponieważ jest to jedna z cech odróżniająca Oscary od konkurencji. Produkcja soku z liści, twardych warzyw korzennych, czy miękkich owoców wymaga różnego nacisku, dlatego użytkownik ma możliwość w czasie rzeczywistym regulowania stopnia zgniatania, dzięki czemu dobiera sam wydajność wyciskarki. Wyciskarki bez regulacji niestety są skazane na takie same ustawienia podczas wyciskania mieszanych surowców co odbija się na wydajności. Nowa regulacja różni się od starszego rozwiązania z DA-1000 przede wszystkim tym, że jest zbudowana tylko z dwóch części, a nie czterech jak w przeszłości, dodatkowo takie rozwiązanie jest prostsze przy składaniu oraz zaoszczędza czas podczas mycia. Dzięki zmniejszeniu liczby części, regulacja płynniej działa i jest lepiej spasowana z obudową modułu miażdżenia.

Powyżej wypunktowaliśmy najważniejsze cechy i różnice nowego DA-1200 względem DA-1000. Sama zasada działania urządzenia jest w zasadzie identyczna jak w przypadku poprzednich modeli, to cały czas ta sama wolnoobrotowa (80 obr/min) wyciskarka, produkująca sok.

Bieg wsteczny

Wyciskarka posiada wsteczny bieg, który zapobiega zapychaniu się suchą masą. Co kilka porcji roślin należy użyć wstecznego biegu w celu odblokowania sitka.

Trzystopniowy proces wyciskania:

 • kruszenie
 • miażdżenie
 • filtrowanie

powoduje, że warzywa, owoce czy liście są przetwarzane w odpowiedniej temperaturze oraz nie ulegają niepotrzebnemu napowietrzeniu. To wszystko pozwala na picie soków najzdrowszych w swojej postaci.

Dodatkowe akcesoria:

 • stożek do przetwarzania pożywienia
 • końcówki do makaronów

tworzą z wyciskarki w pełni funkcjonalny, kompaktowy robot kuchenny. DA-1200 w przeciwieństwie do innych wyciskarek potrafi  zastąpić w kuchni wiele urządzeń. Nie potrzebujesz już młynka do kawy, pieprzu , maszynki do mielenia mięsa, ryb, maszynki do robienia makaronu. To wszystko możesz zrobić za pomocą Oscara. Jeżeli stawiasz na zdrowe posiłki dla dzieci, nic prostszego. Nie musisz kupować naszpikowanych chemią maseł orzechowych, możesz je zrobić sam w zdrowy i ekologiczny sposób i wedle własnego upodobania smakowego. Orzechy laskowe, ziemne czy pistacja to tylko część możliwości.

Tak bardzo lubiane przez dzieci deserki owocowe, musy warzywne czy dipy do sałatek tahiny, czy też świeże sorbety owocowe, to produkty, które do przygotowania nie wymagają większego nakładu czasu pracy. Dodatkowo przyrządzone własnoręcznie z osobiście wybranych warzyw czy owoców, otrzymujemy produkt w pełni organiczny, zdrowy i wartościowy. Niezmiernie cieszy fakt, iż producent w swoim sztandarowym modelu części takie jak obudowa modułu miażdżącego wykonał z TRITAN'u® czyli obecnie najbezpieczniejszego dla zdrowia materiału z tworzywa sztucznego, który jednocześnie jest bardzo wytrzymałym na uderzenia tworzywem i co najważniejsze jest wolny od BPA. Wiedząc, że wnętrze urządzenia bazuje na sprawdzonej konstrukcji z DA-1000 jesteśmy przekonani, że użytkownik będzie musiał się naprawdę bardzo mocno postarać aby uszkodzić wyciskarkę... Na dzień dzisiejszy nie ma lepszej wyciskarki.

 • Wysokość 42,0 cm
 • Szerokość 42,0 cm
 • Długość 32,0 cm
 • Waga 6 kg
 • Moc 200W
 • Dodatkowe informacje Inne funkcje: makarony, papki, zupki, sorbety, musy, koktajle i wiele innych Akcesoria: stożek do przetwarzania żywności, końcówki do formowania makaronów, popychacz
 • Ilość obrotów 63-75 obr/min
 • Gwarancja 20 lat silnik/ 5 lat części

Inne produkty z tej samej kategorii: