Wyciskamy makarony

 

Wiele osób zastanawia się czy warto kupować wyciskarkę wolnoobrotową tylko dla świeżych soków, w końcu to niemały wydatek. Według mnie warto, ale nie tylko dla soków. Z mojego Oscara korzystam codziennie, poza podstawowym przeznaczeniem, czyli wytwarzaniem litrów soku, które znikają zdecydowanie za szybko, używam go do wielu innych zadań. Choćby do mielenia ciecierzycy na falafele jak tutaj, czy do przygotowaniu musu do naleśników. Dziś zrobiłam makaron do spaghetti. Ktoś pewnie zapyta po co, skoro makaron można kupić w każdym markecie. Pewnie, że można i nie ma nic w tym złego, sama niejednokrotnie z niego korzystam. Ale nie oszukujmy się, każdy kto choć raz spróbował domowego makaronu babci, będzie za min tęsknił do końca życia. Dokładnie taki makaron i w sumie kilka innych możesz przygotować dzięki specjalnym nakładkom na Oscar DA-1000 oraz DA-1200. Wszystko co musisz zrobić, to wyrobić ciasto trochę rzadsze niż na typowy makaron.

 

  • 3 szklanki mąki typu 500
  • 3 jajka
  • 2 łyżki oleju
  • 6 łyżek bardzo ciepłej wody
  • 1 płaska łyżeczka soli (lub trochę więcej, konsystencja ma być zwarta i plastyczna ale nie sucha)

 

Składniki ciasta zarób na gładką masę i odłóż przykryte ściereczką na jakieś 20 minut. W tym czasie możesz przygotować sos do makaronu i zagotować wodę. Gotowe ciasto wygniataj przez chwilę, podziel na małe części i zroluj na małe rulony grubości 2-3 cm. Ruloniki wkładaj tak aby swobodnie opadały do obracającego się ślimaka. Warto w tym momencie co jakiś czas włączyć bieg wsteczny, dzięki czemu ciasto się rozgrzewa is taje się bardziej elastyczne. Ja odcinam odpowiednią długość makaronu nożem lub po prostu odrywam dłonią i wrzucam bezpośrednio do wody.

KUP TERAZ WYCISKARKĘ LUB BLENDER I POSMAKUJ NATURY

Przeczytaj inne wpisy:

Pudding owsiankowo-truskawkowy

Pudding owsiankowo-truskawkowy

Przypomnij sobie smak lata i zacznij dzień od pysznego i zdrowego puddingu owsiankowo-truskawkowego! 

Kaczka w sosie pomarańczowym

Kaczka w sosie pomarańczowym

 Zastanawiasz się do czego jeszcze możesz wykorzystać świeżo wyciskany sok pomarańczowy? Zaproś Azję na swój talerz i spróbuj delikatnego, aromatycznego mięsa w słodko ostrym sosie pomarańczowym. 

5 przepisów na zielone koktajle!

5 przepisów na zielone koktajle!

Wypróbuj 5 przepisów na pyszne i energetyczne zielone koktajle!